Võlumaa figuurisõbrad

 

Võlumaa figuurisõbrad on 2009. a algusest tegutsev ühise eesmärgiga grupp inimesi mentor Ilvi Pirsoni eestvedamisel (alates jaan. 2010), kes kasutavad oma tegevuses “Salenemise valemi” nimelist kaalulangetamise programmi. Nimetatud programm põhineb Põhjamaades ja Eestis tunnustatud tervislikul toitumisel ning eluviisil. Programmi soovitusi järgides on võimalik turvaliselt ja tervislikult kaalu langetada – kuni 1kg nädalas.

Laseme ka Ilvil ennast tutvustada neile, kellel on huvi ja kavatsevad Võlumaa figuurisõpradega liituda:

Mina olen Ilvi ja Võlumaal olen olnud nii kaua, et minu siinolemise ajaga on meie grupis põletatud vähemalt miljoneid kaloreid ja tuhandeid Big Mac burgereid on jäänud söömata. Ilma naljata – aitan leida figuurile sobivaid tervislikke toitumisviise ja valgustada erinevatest liikumisvõimalustest. Juhin Võlumaal Figuurisõprade gruppi ja kutsungi kohe kõiki huvilisi meie vahva grupiga liituma! Võlumaa pere liikmena hoian silma peal ka salongil, et külalistele oleks seda kaunis vaadata ja teevee hoian ka alati soojas, et seda lahkelt pakkuda.

Figuurisõbrad on see koht, kus iga huviline saab tarvilikke teadmisi ja juhiseid toitumise ning tervisliku eluviisi kohta, aga sama tähtis on ka psühholoogiline tugi, et seda teekonda ette võtta.

Igal kevadel toimub grupi liikmete tunnustamiseks ja nende pingutuste vääriliseks tähistamiseks üleriigiline Aasta Figuurisõbra valimine. Üritusel osalemine on vabatahtlik, Võlumaa grupi liikmed on enamasti osalenud ja tihti on saatnud neid ka suur edu:

  • 2012 – Aasta Figuurisõber Ruuta Arumets, -25 kg
  • 2014 – Rahva Lemmik Figuurisõber Liilia Raik, -25kg
  • 2015 – Rahva Lemmik Figuurisõber Lilian Palu, -48kg.

 

Salenemismeetodi alused

Eesmärgipärase kaalulangetamise puhul on oluline vähendada tarbitava toidu kaloraaži määral, mis hoiaks eluks vajalike toitainete ja mineraalide vahelist tasakaalu. Tasakaal on vajalik ainevahetuse normaalseks talitluseks ja sellest tulenevalt töövõimeks ning heaks enesetundeks.

Figuurisõprade programmis on toidud ja joogid arvestatud ühikuteks vastavalt energiasisaldusele. Sõltuvalt soost, kehakaalust, vanusest ja pikkusest saab iga saleneja endale vajaliku päevase ühikute arvu. Igaüks aga valib endale sobiva tempoga kaalulanguse eesmärgi.

Tervisliku toitumise põhireegleid aitab järgida Figuurisõprade toidupüramiid, kus kõik toiduained on jaotatud rühmadesse. Toidupüramiid annab piltliku ülevaate päevaks vajalikust toiduainete kogusest ja vahekorrast toiduainerühmade lõikes. Igas toiduainerühmas on antud päevane soovitatav toiduportsjonite arv.

Programmi oluline osa on toidupäeviku pidamine, mis võimaldab ja isegi sunnib täpselt jälgima söödud toidu koguseid ning arvestama söögi mitmekülgsust.

Gruppides toimub iganädalane kehakaalu kontroll ja tagasiside, et igaüks  saaks individuaalset kinnitust oma valikute sobivusest. Iseseisvaks lugemiseks ja lühiõpetusteks on koostatud nädalavihikud 12-ks nädalaks, milles on kasulikku toitumisalast infot ning  lisamaterjale.
Grupis ja kodukursusel osalejatele on välja töötatud näidismenüüd koos retseptidega.  Iga retsepti juures on tingühikute suurus, mistõttu kaalulangetajal on neid järgides lihtne toitu valmistada ja arvestust pidada..
Figuurisõpradele on toidu valikul kaaslaseks  „Abimees“, milles on ülevaatlikult grupeeritud erinevate tootjate poolt valmistatavad toidukaubad ja nende juurde on märgitud kogusele vastav kokkuleppeline ühikute arv.

Eelmainitud programmi järgi on kehakaalu langus keskmiselt 0,7 kg nädalas, kuid see on uus strateegia kaalulangetamises, mis on tervislik ja lihtne ning mida saab ja tuleb ühildada oma eluviisiga.

Kui soovkaal on saavutatud, siis teine tähtis eesmärk on kaalu hoidmine. Selleks on vaja kindlaks teha ühikute arv, mille puhul kaal jääb püsima. Kaalu hoidmist saab praktiseerida grupis mentori käe all 4 nädalat, mil selgub organismi energiakulutusele vastav ühikute arv. Pärast seda, kui kehamassiindeks (KMI) on väiksem või võrdne 27, saab usin kaalulangetaja Figuurisõprade Kuldfiguuriks ning edaspidi on   grupi külastus tasuta, kui kehakaal ei erine soovkaalust rohkem kui ± 3 kilo. Nii saab iga Kuldfiguur jätkuvat tuge ja innustust grupist, et hoida edukalt oma kaalu.

 

Kontakt

Figuurisõprade infotunnid toimuvad Võlumaal igal kolmapäeval, kell 13.00 ja kell 18.00.

Mentori kontaktid:

tel. +372 56474545

e-post: ilvi.pirson@gmail.com