Juukselõikus

Juukselõikus on juuksuri töös üheks peamiseks protseduuriks, see on ka aluseks soengute kujundamisele. Juukseid tuleb lõigata pidevalt, et säilitada nende hea väljanägemine ja tervis. Lühikesed juuksed vajavad sagedamat lõikust, u iga 4-6 nädala järel, sest nende kasv mõjutab välimust ja soengut suhteliselt rohkem. Pikad juuksed vajavad harvem lõikamist, u 8-10 nädala järel, samas tuleb jälgida juuste seisundit, sest lõhenevad otsad ja muud kahjustused nõuavad jällegi tihedamat sekkumist.

Võlumaal pakume juukselõikust kolmele kliendigrupile:

 • lastele
 • meestele
 • naistele

NB! Teenuste hinnad leiate broneerimise alt.

 • Laste vanuserühm jaguneb koolieelikuteks ja koolilasteks kuni 12a. Nimetatud vanuserühmadele teostame ka stiilimuutust, mis hõlmab tüdrukutel juuste pikkuse olulist muutust ja poistel trendikaid lõikusi. Lõikused teeme üldjuhul kuivadele juustele. Hind sõltub lõikuse raskusastmest, kasutatud viimistlusvahenditest, juuste pikkusest ja tihedusest.

 

 • Meestele pakume lõikusele juurde viimistlust, pea pesu, lisaks ka habeme kujundamist ja vuntside piiramist. Üldjuhul on lõikus kuivadele juustele. Teenuse hinda mõjutab juuste pikkus, tihedus, lõikuse keerukus, viimistlusvahendite kulu. Sama kehtib ka habeme ja vuntside kohta. Habeme juures on kõige odavam teenus selle trimmimine juukselõikusmasinaga. Habeme kujundamisel antakse sellele kliendi soovitud kuju ja piiritletakse kontuur. Vajadusel kasutatakse ka habemenuga. Viimistlusvahendite valikus on American Crew, Davines, Alfaparf.

 

 • Naiste juukselõikusel saab tellida eraldi ka tuka lõikust, teraapilist lõikust, stiili muutust, pea pesu ja kuivatamist, seda kõike koos viimistlusvahenditega. Naiste juukselõikusel kasutame üldjuhul kuivlõikust. Lisanduda võivad pesu (Davines, Alfaparf, Inebrya) ja kuivatamine ning viimistlusvahendid (Alfaparf, Davines, Wella, Inebrya ja veel teisi). Hind sõltub juuste pikkusest ja tihedusest.

 

 • Stiilimuutus tähendab juuste märgatavat lühendamist (pikkadest poolpikkadeks, poolpikkadest poisipeaks). Teenuse hinna sees on pea pesu, kerge päevane föönisoeng ja viimistlusvahendid, põhiliselt Alfaparf, Davines, Wella, aga ka mitmeid teisi.

 

 • Tukalõikusel taastatakse olemasolev tuka joon või kujundatakse uus tukk. Sellest sõltub ka teenuse hind.

 

 • Teraapiline lõikus teostatakse kuumade kääridega.
  Kuumad käärid ongi otseselt kuumad, sest neid kuumutatakse elektrienergiaga ja seda protsessi juhib arvuti. Temperatuur valitakse sõltuvalt juuksekarva läbimõõdust, 110°C peene, 130°C normaalse ja 150°C jämeda jaoks. Kuumus on vajalik lõigatud juuksekarva otsa sulgemiseks, sellega lõikusel avatud kiudtüvi ja säsi justkui pitseeritakse kinni ja juuksekarv pole avatud väliskeskkonna kahjustustele (õhusaaste, UV-kiirgus, temperatuurikõikumised). Juuksekarv sulguks ka ise kaitsva kilega, aga see protsess võtab mitu tundi aega ja tulemus ei pruugi olla rahuldav. Eriti oluline on säilitada juuksekarva loomulik niiskuse tase, mida tüve ja säsi pitseerimine aitab hoida. Juuste niiskusesisaldus mõjutab selliseid tähtsaid juuste omadusi nagu elastsus ja vormitavus, mis omakorda mõjutavad soengu püsivust. Kui juuksed kaotavad oma sisestruktuuridega seotud niiskust, muutuvad nad tuhmiks ja hapraks, hakkavad katkema. Kuumade kääridega tehtud lõikused püsivad pikemalt värsked, efekt on rohkem tunda peente juuksekarvade korral, ka püsivad juuksed kohevamad. Samuti on see sobiv neile, kes tahavad oma hargnenud juukseotste hooldusel kaotada võimalikult vähe juuste pikkuses. Peab samas meeles pidama, et selline lõikus ei ravi kahjustatud juuste tekkimise põhjuseid, see on siiski tagajärgede leevendamiseks. Kuumakääri-lõikus sobib kõigile juustele, samuti meestele.

 

  Huvitavat:

  Juuste lõikamine jaotub märg- ja kuivlõikuseks, sõltuvalt sellest, kas juukseid enne lõikust niisutatakse. Lisaks saab jaotada lõigatava juuksesalgu lõikepinna kuju järgi sirg- ehk tasandavaks ja harvenduslõikuseks.

  Märglõikus on pikkade traditsioonidega, aga kuivlõikus on muutumas järjest populaarsemaks, eestvedajateks on siin tuntud salongid, stilistid ja meelelahutustööstus. Hollywoodis ja moemaailmas on kuivlõikus juba domineerimas. Nende kahe meetodi erinevus on lühidalt järgmine: mõlemad võimaldavad head tulemust, aga ainult kuivlõikus võib anda suurepärase tulemuse. Et Hollywoodis ja moemaailmas maksab ainult suurepärane tulemus, on sellega ka seletatav kuivlõikuse edu.

  Peamine sisuline erinevus on selles, et märjad juuksed erinevad kuivadest, nende pikkus ja muud omadused muutuvad. Kui nüüd märglõikuse järel juuksed kuivatada, tuleb hakata tulemust korrigeerima. Ainult kuivade juuste puhul on selgelt näha kõik kriitilised aspektid, nagu tihedus, tekstuur, värv, kuju, kahjustused jne. Kuivlõikuse jaoks tuleb juuksed ette valmistada, see tähendab nende pesu, kuivatamist ja sirgendamist. Kuivlõikus tehakse sirgetele juustele, sest see eemaldab kõik segavad tegurid. Kui lõikus näeb välja hea sirgete juustega, on ta seda ka kõigil teistel juhtudel. Kui tahta lõikust, mis sobitub perfektselt juuste kõigi eripäradega, tuleb lõigata kuivalt.

  Võlumaal tehakse küll enamus lõikustest kuivalt, aga see pole päris sama mis eelmainitud kuivlõikus. Tulenevalt meie elatustasemest ja klientide võimalustest, on see rohkem selline ökonoomne variant, kus kliendid võivad eelnevalt oma juuksed ise ära pesta ja siis ainult lõikusele tulla, mis teeb teenuse soodsamaks. Seega, üksüheselt ei saa neid kuivlõikuse positiivseid aspekte automaatselt üle kanda, sest sisu erineb.

  Professionaalne juukselõikus algab sobivast tööriistast, mis omab kvaliteetse lõpptulemuse saavutamisel suurt kaalu. Seepärast on soovitav juukselõikuseks alati salongi pöörduda, selmet ise või sõbral lasta mingite paberikääridega oma juukseid nüsida. Nii nagu kirurg ei hakka patsiendi kõhtu võinoaga avama, peab ka juukselõikuseks õiged käärid valima. Kaasaegse kujuga käärid on nüüdseks kasutusel olnud juba u 1200 aastat. Korralikuks lõikuseks ja erinevate klientide jaoks vajatakse mitmesuguseid kääre, neist peamised on harvendus- ja lõikuskäärid. Harvenduskääridel on tavaliselt üks tera saehambuline (ühepoolsed käärid), käärid lõikavad ainult neid juukseid, mis jäävad lõiketera ja hamba vahele. See võimaldab lõigatavat salku harvendada, sest iga lõikega jääb pool salgust lõikamata. Järgnevas on toodud mõned näited profikääridest.

   

   

  Näitena Jaapani päritolu Saki Katana käärides kasutatakse roostevaba terast ja titaankatet, käärid ise on tehtud käsitööna ja hinnaklass on u 500€ komplekt. Komplektis on lõikus- ja harvenduskäärid, mis mõlemad täidavad oma ülesannet suurepäraselt, nii kuiv- kui märglõikusel.

  Damaskuse terasest valmistatud Matsuzaki Venus lõikuskäärid kuuluvad juba kallimate hulka, hinnaklass u $3800.00.

  Akkosh Qubic lõikuskäärid (u $580.00) on varustatud roteeruva pöidlahoidjaga, võimaldades kasutajal erinevate nurkade all hõlpsamalt töötada.

  Korralike profikääride kohta võib väikese reservatsiooniga öelda, et need on peaaegu iselõikavad. Seda põhjusel, et need on viimistletud ergonoomikaga, sh hästi tasakaalustatud, kestvad, töötavad vaikselt ja sujuvalt, tekitavad käele minimaalselt stressi, annavad puhta lõike. Kui tippkääride korral pakutakse teritamise keskmiseks vajaduseks u 1x aastas, siis odavate puhul võib see olla iga paari nädala järel. Seda kõike täiskoormuse korral.

  Kuidas kääride kvaliteet mõjutab lõikust, näidatakse ilmekalt järgmisel videol, kus kasutatakse lihtsaid kääre ja tippkääre Mizutani Acro Type-Z2 (hind u $800).

   

   

  Lihtsad käärid ei lõika puhtalt, vaid suruvad ja muljuvad juukseid, mis lõhestab juukseotsi ja traumeerib kutiikulat. Mõistagi ei pea käärid tingimata maksma tuhandeid eurosid, saab hakkama ka palju vähemaga. Aga kääride eest tuleb kindlasti hoolitseda, et nad oleksid alati teravad.

  Lõikuse kvaliteeti ja kääride seisundit mõjutab tugevalt juuste puhtus, mustade ja rasvaste juuste lõikamine on kääride häving, st ka juuste traumeerimine. Seepärast tasub alati lõikuse juurde võtta ka juuste pesu, kui te oma juustest vähegi hoolite.