Juuksur annab nõu: kuidas suvel juukseid tervena hoida?

Tartus asuva Võlumaa ilusalongi juhataja ja 30-aastase juuksuritöö kogemusega Marika Liik räägib lähemalt, millised harjumused tuleks endale päikselistel suvepäevadel omaks võtta. On just suvepäike see, mis laeb meid mõnusalt D-vitamiiniga, kuid samuti võib tugev UV-kiirgus kaitsmata peanahale ja juustele parajalt liiga teha.

Juustele mõeldud päikesekaitse olgu käepärast

Marika Liik toonitab, et pidev UV-kiirgus kahjustab kogu juuksepikkust, mistõttu on oluline kasutada väga regulaarselt päikesekaitsevahendeid. „Juustele mõeldud päikesekaitse mõjub samadel põhimõtetel kui kehale mõeldud toode. Kui näole ja kehale oleme harjunud kaitset panema, siis niisamuti ei tohi tähelepanuta jätta kiharaid.“ Marika ütleb, et hea on pista igapäevaselt kasutuses olevasse kotti juustesse jäetav UV-kaitsega pihustatav palsam. Oluline meelespea on, et tervet päeva vaid hommikul piserdatud vahendiga läbi ei aja.

„Kui tead, et viibid suurema osa päevast õues, siis tuleb päikesekaitset päeva vältel juustesse juurde piserdada nii tagad juustele vajaliku niisutuse ja värskendad UV-kaitse toimet. Ka ei tohi unustada peanahka – kerge koostisega päikesekaitsekreem kanna enne väljaminekut seitlile ja kindlasti ka pealae pöörisele,“ juhendab Marika Liik.

Milliselt suvel juukseid kanda ja milliseid šampoone, palsameid veel kasutada?

Vältimaks lahukoha ja pöörise päikesepõletust soovitab Marika kanda juukseid hobusesabas või madalas krunnis. Soojamaareisil tasub sihtkohas juuksed kinni punuda – nii on lihtne soolast merevett juustest välja loputada. „Nii merevesi kui basseinivesi tuleb juustest enne nende šampoonitamist alati välja loputada, kasutada tuleb ka süvaniisutavat palsamit ja juustel tuleb lasta võimalusel loomulikult kuivada. Patsi(desse) punutud juukseid on kergem hooldada – tuule käes sasitud ja soolases merevees olnud lahtiseid juukseid võib paraku vaevalise kammimisega nende murdumiseni kahjustada,“ ütleb Võlumaa ilusalongi juhataja.

Tasub meelde jätta, et päikesekaitsefiltreid sisaldavad tooted muudavad peanahka ja juukseid kergemini rasuseks. Marika soovitab nädalas vähemalt korra kasutada sügavpuhastavat šampooni, mis on heaks suviseks abivahendiks ja kindlasti tasub oma juuksurilt küsida sügavpuhastavat peanaha- ja juuksehooldust.

Päikselistel perioodidel tuleb juukseid tihemini lõigata

„Loomulikult pole vähemoluline kõikide juba mainitud vahendite kõrval ka juukselõikus,“ ütleb Marika ja toob välja, et neil päevil tuleb isegi tihemini juuksurit külastada. Miks see nii on, siis vastus on üsnagi lihtne. Nimelt juukseotsad kipuvad hoolimata suvehooldusele siiski pigem kuivama ja otstest hargnema, seda nii merevees kui basseinis kloorivees suplemise tõttu. „Nii kui märkad habrast juukseotsa, on juba paras aeg juuksuri juurde aeg broneerida.“

Ära unusta peakatet!

„Praegu on nii vahvaid rannakübaraid ja värvilisi salle, mida päikeseliste ilmadega kanda,“ soovitab Marika leida ultraviolettkiirguse vältimiseks ja peanaha kui juuste säästmiseks endale meelepärane suvine peakate nii tänavale, aiatöödele kui randa. „Laia äärega suvekübar on kaunis aksessuaar ja juuste elupäästja kui pole sobivat päikesekaitsevahendit juustesse ja peanahale kanda.“

 

Võlumaa ilusalong asub Tartus, aadressil Aleksandri 6. Salongi ajalugu algab juba aastast 1996, mil klientidele uksed avati. Võlumaa ilusalong teeb koostööd mitmete maaletoojatega, kes tuntud kaubamärke nagu Alfaparf, Davines, Sothys ja Barba Italianat Eestisse toovad. Võlumaa ilusalong on avatud viiel päeval nädalas, teisipäevast laupäevani.