GALERII JA VIDEO: Matk Parmasse – Puraskid soosisid hea ilmaga

Karula rahvuspargi matkalised

Puraskitel ja vanapaganatel ei tule pahast nõust kunagi puudust kätte, sedasi saime seekordsel matkal kuulda. Meil aga oli õnne, puraskid meid ei kiusanud ja andsid suurepärase matkailma ja lausa nii suurepärase, et suurema jao teekonnast saatis meid päike ja tuul mõjus ainult mõnusa ning jahutava briisina. Kes aga on see va purask? Rahvajuttudes on puraskid paharetid või kuradid ja neist saime Wanderlusti matkajuhilt kuulda omajagu pikka pajatust, sest just Karulas neid rahvapärimuslugusid kuraditest, tontidest levib paiga metsarohkuse ja hõreda asutuse tõttu.

Kus me siis käisime? Meil oli au ja rõõm sammuda Karula rahvuspargis, mis oma kõrgustike, Lõuna-Eesti maaliliste kuplitega pani ikka ahhetama küll. Need vaated ja need veesilmad – päriselt ka, kui ei ole seal käinud, siis tuleb kindlasti Karula endale „pean sinna saama või muidu..“ nimekirja pista.

Võrreldes eelnevate matkadega oli seekordne rännak füüsiliselt mõnusam väljakutse, sest ronimist ja laskumist oli omajagu. Me ju vallutasime kohaliku Ararati mäegi, mis on tervelt 103 meetrit merepinnast. Meie muidu seniste laugete matkaradade kõrval tundus see kui Vietnami kõrgeima tipu Fansipani vallutamine. Hing laulis ja otsaesine pärlendas – vot nii äge oli see Ararati vallutamine.

Ararati vallutamine

Omaette vaatamisväärsus oli matka jooksul kindlasti Lüllemäel Karula kabeli külastamine. Kabel mõjub oma asukohas väga võluvalt ja vaat et haldjalikult. Igatahes on see pühakoda ümber ehitatud vanast mõisa viljaaidast ja selle kõrval on Karula vanim ehitis – 15. sajandil rajatud Maarja kiriku varemed. Ütleme sedasi, et jumalik silmakomm.

Neli tundi läks 40 inimese suuruse pundiga mängleva kiirusega, kell luges matka finišis näiduks 10 kilomeetrit ja oligi aeg sealmaal, et lasta Wanderlustil enda keha kinnitada maitsva matkasupiga ja asutada end koduteele ja jääda ootama uut matka, mis juba septembrikuu viimasel pühapäeval aset leiab. 27. septembril on meie sihtkohaks Järvamaa, kus ootab meid isamaaline matk Tammsaare radadel.

Meenutuseks: matk Parmasse on põnev võistluslik loodusmäng ilusalongidele ja nende sõpradele. Matka eesmärk on avastada Eestit, nautida meie loodust ja veeta üks tervislik pühapäev Davinesi perega ning koguda üheskoos 2496 kilomeetrit. Vahemaa, mis on Davines Tallinna kontori ja Itaalias Parmas asuva Davinesi iluküla vahel. Matka käigus oleme õppinud tundma ka taimi, millest valmistatakse erinevaid teesid, lisatakse maitseks ja lõhnaks erinevatele jookidele ning mida kuivatades saab oma toitu mõnusasti ja looduslikult maitsestada. Matkast saab veel pilte leida sotsiaalmeedias hashtagidega #matkParmasse #walktoParma

Vaata ka matkavideot 🙂