Juuksur Kätlin: „Selleta ma tööd teha ei saaks, see jätab juuksed mega läikivaks!“

Juuksur Kätlin on Võlumaa ilusalongi tõeline juuksevõlur, kelle käe all valmivad Tartu linna kaunimad balayage stiilis värvitööd. Tegime juuksuriga juttu sellest, milliseid tooteid ta salongitöös kasutab ja mida ta kindlasti soovitab klientidel koduses hoolduses kiharate järjepidevaks turgutamiseks kasutada.

Võlumaa salong kasutab igapäevases töös Olaplexi. Räägi millega on tegu?

“Olaplex on revolutsiooniline patenteeritud ja teaduspõhine juuksehooldussüsteem. See on juuksehooldussari, mis parandab, kaitseb ja tervendab juuksekarva seespidiselt jättes juuksed siidiseks, kergeks ja mega läikivaks. Ainult tänu sellele saan ma teha nii suuremahulisi blondeerimistöid nagu ma seda täna teen,” räägib Kätlin. “Nii triibutamised kui balayage stiilis värvimiste järgselt on Olaplex sarja tooteid kasutades juuksed sama mõnusad ja terved kui minu nelja aastase tütre omad”.

Juuksur lisab, et Olaplex tooted on tänasel päeval ainsad, mis reaalselt parandavad juuksekarva sees olevaid vääveldisulfiidsidemeid. Kui küsid, miks seda tarvis on, siis vääveldisulfiidsidemed annavad juuksele tugevuse. Olaplex toodete sees olev molekul, mis on kuue erineva patendiga viiekümneks aastaks kaitstud, sobitub täpselt eelnimetatud sidemete katkenud kohtadesse, aidates järjepideval kasutamisel muuta juuksed tugevaks. Läbi sellise tervenemise saavad juuksed omakorda siidiseks ja läikivaks.

Kui pikalt oled oma töös Olaplexi kasutanud ja mis on Sulle kui professionaalile selle brändi kasutamise põhiargument?

Olaplexi hakkasin kasutama 2017. aasta alguses seega pea kolm aastat tagasi. Seda ma ütlen küll, et kui oled juba korra Olaplexiga tööd teinud ja tundnud kui suur vahe on tulemusel, siis ilma selleta enam ei vaata ma ka blondeerija poole. Olaplexi kasutangi kliendi juuste heaolu nimel absoluutselt igas värvitöös. Nii blondeerimistes kui tumedates, heledates värvitöödes.

Päris tõsiselt, mina ei tee mitte ühtegi värvitööd ilma Olaplexita! Kui inimene on kahelnud, kas tal oleks vaja Olaplexi oma ellu siis kōige parem on see lihtsalt ära proovida. Eriti soovitan ma seda neile, kellel on blondeeritud juuksed. Vahe on tuntav ja märgatav kohe peale esimest kasutuskorda. Ja kui keegi väidab, et ei ole siis järelikult ei tehtud talle hooldust korralikult!

Millistes töödes Olaplexi kasutad? Ja millised on Olaplexi tooted salongitöös?

Salongitöös saab kasutada kōiki Olaplex tooteid 1-6. Olaplex nr 1 ja 2 on ainult professionaalseks kasutamiseks. Olaplex nr 1 ja 2 taastavad ja kaitsevad juuksekarva sees olevaid soola ja disulfiidväävli sidemeid. Olaplex nr 3 on koduhoolduseks pikendamaks ja säilitamaks salongitöös kasutatud Olaplexi mōju. Olaplex nr 4 ja 5 on šampoon ja palsam.

4 ja 5 sisaldavad Olaplexi molekuli ja on mega mega konsentreeritud, seega neid jätkub koduseks kasutamiseks pikaks ajaks. Tasub meeles pidada, et juuksekarvas olevad sidemed katkevad keemilisel töötlemisel, aga ka päikesekahjustus jõuab juukse sisemistesse kihtidesse. See tähendab, et Olaplexi kasutus ei ole ainult keemilise töötlusega koos, vaid seda hooldust võib alati tulla tegema ka iseseisva hooldusena salongis.

Kuidas, miks ja millal peaksin kodus Olaplexi kasutama?

Olaplex šampoon ja palsam taastavad ja tugendavad juukseid seespidiselt ja niisutavad juukseid. Nad annavad juustele pehmuse ja läike. Küll aga on nad väga rikkalikud seega oleks hea kasutada neid mōne teise šampooni ja palsami kombinatsioonina vaheldumisi.

Minu hetkelemmikud on Davines Love smoothing sarja tooted. Olaplex nr 6 aga on viimistlustoode. See on juukseid siluv niisutav kreem mis kiirendab juuste kuivamisaega. Koduses hooldus tuleb kindlasti jälgida juuksuri õpetussõnu aga mida kindlasti tahan öelda, on see, et Olaplex hooldustoodetega ei ole võimalik juukseid üle hooldada, sest, kui vääveldisulfiidsillad on parandatud, loputatakse jäägid veega juustest välja.

Kas Olaplex sobib kõigile, igas vanuses ja soost sõltumata? Millist rolli juuksepikkus mängib? Või ei mängi üldse? Saab Olaplexi kasutada iga lühema ja pikema juuksekasvu puhul?

Olaplex sobib kōikidele juuksetüüpidele. Nii pikkadele kui lühikestele. Paksudele ja ōhukestele. See sobib värvimata, värvitud juustele. Juuste pikkus, tihedus, seisukord ei oma tähtsust. See sobib kōigile.

Mis teeb Sinu hinnangul Olaplexi ainulaadseks?

See on unikaalne toode ja mis veelgi toredam, see on vegan toode. Olaplexi teeb ainulaadseks see, et tänu sellele on minu, mu klientide,ja sōbrannade juuksed nii pehmed säravad ja terved.

Salongis kogetule ja saadule on kindlasti vajalik korralik kodune hooldus ja korralikud tooted, et värvitud juuksed püsiksid ilusad. Olaplex tervendab juukse karva sees olevaid nö sildu, mis katkevad erinevate termiliste (kuum)töötlemiste ja keemiliste tööde nagu värvimine seda on, käigus. Olaplex parandab neid ja ennetab juustes vajalike ainete katkemist. Olaplexi hooldus peab olema järjepidev, ainult nii saavad juuksed püsida sellisena nagu minu pisikese tütre pehmed ja töötlemata juuksed seda on 😊

Juuksur Kätlin kasutab Võlumaal oma töös kõiki Olaplex sarja tooteid ühest seitsmeni. Nr 7 ei ole veel Eestisse jõudnud, aga usinal ilutegijal on õnnestunud see endale Ameerikast hankida. Eestisse jõuab Olaplex nr 7 juukseõli 2020. aasta esimeses pooles.

https://www.instagram.com/juuksurkatlin/

https://www.facebook.com/juuksurkatlin/