Varsti Parmas: Sookuninga lummus neelas meid endasse

Räätsadel Parmasse

Oktoobrikuu viimane pühapäev viis meid teel Parma suunas Pärnumaale Lanksaare külla, kus saime võlutuks! Muidugi ka varbad niiskeks, näod naerulsuiseks ja ihuliikmed päris väsinuks, aga siiski võlutuks.

Sookuninga kaitsealas asuv raba on koht, kus aeg peatub, pea puhkab ja keha väsib. Eemal inimasustusest ja keset „eimidagit“, on selline „midagi“ ja seda hektarite viisi – suisa 6000 hektari jagu raba. Saime Wanderlusti matkajuhtidelt teada, et kogeme midagi harukordset – ses kohas pole matkajaid just ülepea tihti nähtud. Peale selle oli seekordse matka juures veel midagi eriti lahedat, saime tuttavaks räätsadega. Eks me kõik oleme neid näinud filmidest, harva kuulnud kedagi tutvusringkonnast rääkimas, et on räätsadel käinud Sookuninga hektareid silkamas, aga me saame seda nüüd öelda. Räätsad on ägedad! Vesisel rabal nendega inimtühjal väljal graatsilist kõnnakut harjutada – no ütlemata vägev elamus, mida soovitada!

Võhma kulus meil sookuningatel omajagu, mida rohkem lõpp terendama hakkas, seda töntsimaks me samm jäi ja tuli ette ka kohatisi rabale alla vandumisi. Jah, vajusime põlvili, kaotasime räätsasid, leidsime need jälle neelukohtadest üles ja jätkasime võidukalt.

Muide Sookuninga kaitseala lookleb ka lõunanaabrite juurde. Nii et kui saad telefonile tervitava sõnumi Läti võrku jõudmise eest, ei tasu üllatuda.

Kui räätsamatk oli tehtud, põrutasime autodesse ja vurasime 15 kilomeetrit eemal asuvasse Nigula rappa, kus meil oli matkasupi valmimiseni vaba aeg. Kuidagi lihtne tundus Nigula raba laudteel läbimine, sest eks me olime juba südames sookuningateks sirgunud 😊 Igatahes ronisime Nigula rabas vaatetorni, hingasime endasse veel sügise poolt maalitud rabavaateid, ahhetasime Nigula järve suuruse peale ja sammusime suppi mekutama.

Sügav kummardus Wanderlust.ee meeskonnale sellise ägeda kogemuse eest räätsadel ja seda Sookuninga rabas, kuhu ilmselt polekski kunagi sattunud. Samuti aitäh Davinesile nende ägedate kuu viimaste pühapäevade eest, mida on veel vaid kaks jäänudki.

Novembri viimasel pühapäeval lähme taas rappa ja seda Jõgevamaale. Ütleme nii, et ei jõua ära oodata! 😊

Meenutuseks: matk Parmasse on põnev võistluslik loodusmäng ilusalongidele, nende klientidele ja sõpradele. Matka eesmärk on avastada Eestit, nautida meie loodust ja veeta üks tervislik pühapäev Davinesi perega ning koguda üheskoos 2496 kilomeetrit. Vahemaa, mis on Davines Tallinna kontori ja Itaalias Parmas asuva Davinesi iluküla vahel. Matka käigus oleme saanud käia seal, kuhu varem pole jõudnud, oleme õppinud tundma erinevaid taimi ja saanud mõnusas kambavaimus omale ellu uutlaadi vürtsi. Kuuenda matka lõpuks oleme jõudnud Austriasse ehk juba 1814km kaugusele Eestist.

Matkast saab veel pilte leida sotsiaalmeedias hashtagidega #matkParmasse #walktoParma